Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Stránky Ubytování U Meruněk Třebenice
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Terapie Dornovou metodou

Terapeut: Petra Bartoňková, mob: 777970894

 

Terapeut poskytuje služby v oblasti řešení obtíží s pohybovým aparátem a jejich prevence. Prevence je velmi důležitá hlavně u klientů, kteří nerovnoměrně zatěžují své tělo – např. při vykonávání povolání (sedavé zaměstnání, dlouhodobé stání na nohou, zvedání těžkých předmětů…), při sportech nebo nedostatku pohybu a nadmíry stresu.

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta za přirozeného pohybu uvedou do správné polohy. Současně se tím ošetřují blokády, které brání přirozenému toku tekutin a energie volně po těle a tím způsobí mnoho dalších, zdánlivě nesouvisejících problémů. Tělo (lidské a stejně tak zvířecí) má obrovskou schopnost samo-uzdravení, resp. dlouhodobě neutralizovat negativní vnější vlivy působící na organismus. Jen mu to nesmíme pořád kazit. Dornova metoda je způsob, jak se na chvíli zastavit a zkusit tělu podat pomocnou ruku.

Často bývá prvním krokem k vyřešení chronických bolestí a pohybových omezení, zlepšení sportovního výkonu. Díky nastoleným změnám eliminuje zranění způsobená vadným držením těla a nerovnoměrnou zátěží. Od dob prvních lékařů – psychosomatiků, také víme, že mnoho problémů nejen s pohybovým aparátem spouští nahromaděný stres apod. Dornova metoda je celostní terapie. Nepracuje primárně s psychikou člověka. Vedlejším efektem však může být i uvolnění napětí a psychických blokád, jež se běžně propisují do tkání.

Účinky terapie

  • zaměřuje se za správné centrování kloubů, osovou souměrnost
  • resetuje špatné pohybové vzorce a učí tělo efektivnímu pohybu
  • ošetřuje měkké tkáně, přetížené svaly a fascie
  • zbavuje nás bolesti zad, kyčlí, ramen, loktů….
  • podporuje výživu a regeneraci chrupavky
  • terapeut Vás zároveň učí vnímat tělo jako funkční celek a pohyb v souvislostech

Dornova metoda není masáž. Nevytváří závislé pacienty. Nevyužívá medikace ani technik podobných chiropraxi. Dornova metoda vede tělo k tomu, aby si pomohlo samo.

JE VHODNÁ I PRO ZVÍŘECÍ PACIENTY. Psi, koně a ostatní tvorové mají také své pohybové problémy. Zvláště pak sportovně a pracovně vedená zvířata.

Délka terapie: Lidé 120 min, zvířata cca 60 min.

Cena: 600,- hod.