Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří - O nás
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Rodinné ubytování U Meruněk

Pokud se chystáte na výlet či dovolenou do oblasti Českého středohoří, nejlepší nabídkou pro Vás je rodinné ubytování v malebném městečku Třebenice, které se nachází na samotném okraji Českého středohoří.

Název U Meruněk je odvozen od naší dlouholeté tradice. Kromě ubytování, které započalo ke konci roku 2016, se naše rodina přes čtyři generace zaměřuje na sběr meruněk a jejich prodej ve městě Třebenice i okolí. Sběr meruněk není jen tradicí naší ale také tradicí celého města Třebenice

Již od roku 1913 byly uvedeny Třebenické meruňky v surovinách první české továrny na zpracování ovoce Fruta, která se nacházela právě ve městě Třebenice a jejíž produkty znala téměř celá Evropa. V dnešní době Fruta již neexistuje a její zlaté časy připomíná pouhý areál podniku. Mnoho rodin v Třebenicích včetně té naší ovšem na pěstování meruněk nezanevřela a tento lahodný produkt vyvážejí nadále. Každé léto tedy můžete vidět stánky podél silnic, kde lidé prodávají své vypěstované ovoce ze svých zahrad.

Naše rodina se snaží vrátit zpět zlaté časy, kdy si všichni ovoce vážili. Na naší zahradě pěstujeme zhruba padesát stromů meruněk různého stáří i odrůd. Náš menší sad je položen na svahu nad městem Třebenice, přímo pod ruinou hradu Košťálov. Právě zde se meruňkám nejvíce daří z důvodu dobré polohy kopcovitého terénu, vynikající půdě a teplému podnebí.rodina patrovských 

Snažíme se prodejem meruněk mezi lidmi zvýšit povědomí o zdejší ovocnářské tradici. Dokonce jsme reprezentovali s meruňkami i Českou republiku na mezinárodní výstavě EXPO 2015 v Miláně. A situace se lepší. Nakonec jsme si založili ubytování, aby se povědomí o zdejším ovoci dostalo i mezi další lidi. Už jen tím, že čtete tento článek, pomáháte našemu úsilí. Děkujeme Vám.

Přijeďte tedy k nám a vychutnejte si klidné, rodinné ubytování s řadou zážitků v okolí, ze kterých si můžete vybrat. Díky vynikající poloze jsou od nás všechny totiž velice blízko a i Váš příjezd k nám nebude trvat dlouho. Mrkněte do naší fotogalerie, jak to u nás vypadá. Podívejte se na nápady na výlet z našeho doporučení či videa a naplánujte si skvělou dovolenou U Meruněk v Českém středohoří.