Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Zábava Ubytování U Meruněk
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Úniková hra Escape v Litoměřicích – odkaz na trasu zde

Hra Escape a podobné hry jsou v dnešní době velice vyhledávány z důvodu odlišnosti od klasického druhu aktivit. V této hře se ocitnete v prostředí, kdy Vy sami se dostanete do role detektiva, který řeší loupeže či vraždy. Tato hra je zaměřena na logické myšlení a je pravdou, že Vás opravdu prověří.

Muzeum českého granátu

Muzeum se nachází ve městě Třebenice jen pár kroků od centra. Základem muzea je sbírka Václava Paříka, který byl považován za zdejšího vlastence a buditele. Expozice nabízí návštěvníkům přehled těžby a zpracování českého granátu. Nově je zde zveřejněna i expozice Hrady Českého středohoří, která zmiňuje zajímavé informace o hradech v naší oblasti. V pokladně muzea je možné si zakoupit i vybrané certifikované granátové šperky.

Muzeum Ulriky von Levetzow v Třebívlicích – odkaz na trasu zde

Ulrika von Levetzow byla přítelkyní známého básníka, spisovatele Johanna Wolfganga Goethe. Narozena byla roku 1804 v Löbnitz, ale zemřela roku 1899 právě v Třebívlicích, kde se zmíněné muzeum nachází. Muzeum je místem, které vypovídá o životě baronky. Součástí expozice jsou dobové fotografie, dokumenty i pokoj baronky. Třebívlice se nacházejí 15 minut jízdy autem od Třebenic.

Blue Bowling Lovosice – odkaz na trasu zde

Bowling se nachází v samotném centru Lovosic hned vedle cukrárny a vinárny. V prostorách si tu můžete zahrát bowling nebo squash. Nachází se tu ovšem také fitness.

Koupání Pískovna Píšťány – odkaz na trasu zde

Koupání se nachází přibližně tři kilometry od Litoměřic a z Třebenic je nejlepší dojet na místo autem. Parkování je zajištěno, vstupné zdarma. V areálu se nachází pláž, restaurace a kotviště pro lodě. Možností je pronajmout si jachtu, loď nebo šlapadlo. Pískovna je přírodní koupaliště a je tvořena řadou menších ostrůvku, na kterých místní jachtaři kotví a u kterých se koupou.

Městské kino Litoměřice – odkaz na trasu zde

Kino je v Litoměřicích vzdáleno deset minut chůzí z Mírového náměstí v centru. Pro vyplnění večerů je kino vynikající volbou. Toto kino Vás dokáže zaujmout svou dobovou výzdobou i nabídkou filmů. My doporučujeme propojit kino s návštěvou vinného sklípku na Mírovém náměstí. Ve večerních hodinách je náměstí velice nádherně osvětleno a určitě stojí za prohlídku právě po nějakém filmu. Kromě kina se ve městě nachází také divadlo nebo dům kultury.

Otevřené koupaliště Lovosice – odkaz na trasu zde

V horkých letních dnech je koupaliště v Lovosicích skvělým způsobem osvěžení a relaxace. Koupaliště se nachází v blízkosti řeky Labe kousek od centra. Koupaliště patří mezi ty menší, i když nově zrekonstruované. V areálu se nachází vodní skluzavka či různé atrakce pro děti. Pro náročnější osoby doporučujeme koupaliště v Litoměřicích, které svoji rozlohou i výbavou Lovosice daleko předčí.

Krytý plavecký bazén Lovosice – odkaz na trasu zde

Plavecký bazén slouží pro relaxaci či odreagování od všedních starostí. Je menší, i když moderně zařízen a pro klidné plavání jistě postačí.

Oblastní muzeum v Litoměřicích – odkaz na trasu zde

Muzeum leží na Mírovém náměstí v centru Litoměřic. Expozice je rozdělena na stálou a obměňovanou. Ze stálé se tu nacházejí informace o geologickém vývoji, dějin okresu Litoměřic ve starověku i středověku a během baroka do roku 1945. Součástí expozice jsou také tradiční řemesla, které jsou typická pro Litoměřice.

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích – odkaz na trasu zde

Galerie leží v postranní uličce Michalská, která vede z Mírového náměstí. Stejně jako v muzeu se expozice dělí na stálou a obměňovanou. Z té stálé stojí za zmínění sbírka starého a barokního umění. Zajímavé je v galerii navštívit také sbírku naivního umění, které návštěvníka dokáže jistě zaujmout. Z obměňované expozice je nutné navštívit webové stránky galerie, neboť jsou expozice vystavovány přibližně měsíc nebo dva.