Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Zábava Ubytování U Meruněk
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Úniková hra Escape v Litoměřicích – odkaz na trasu zde

Hra Escape a podobné hry jsou v dnešní době velice vyhledávány z důvodu odlišnosti od klasického druhu aktivit. V této hře se ocitnete v prostředí, kdy Vy sami se dostanete do role detektiva, který řeší loupeže či vraždy. Tato hra je zaměřena na logické myšlení a je pravdou, že Vás opravdu prověří.

Muzeum českého granátu

Muzeum se nachází ve městě Třebenice jen pár kroků od centra. Základem muzea je sbírka Václava Paříka, který byl považován za zdejšího vlastence a buditele. Expozice nabízí návštěvníkům přehled těžby a zpracování českého granátu. Nově je zde zveřejněna i expozice Hrady Českého středohoří, která zmiňuje zajímavé informace o hradech v naší oblasti. V pokladně muzea je možné si zakoupit i vybrané certifikované granátové šperky.

Muzeum Ulriky von Levetzow v Třebívlicích – odkaz na trasu zde

Ulrika von Levetzow byla přítelkyní známého básníka, spisovatele Johanna Wolfganga Goethe. Narozena byla roku 1804 v Löbnitz, ale zemřela roku 1899 právě v Třebívlicích, kde se zmíněné muzeum nachází. Muzeum je místem, které vypovídá o životě baronky. Součástí expozice jsou dobové fotografie, dokumenty i pokoj baronky. Třebívlice se nacházejí 15 minut jízdy autem od Třebenic.

Blue Bowling Lovosice – odkaz na trasu zde

Bowling se nachází v samotném centru Lovosic hned vedle cukrárny a vinárny. V prostorách si tu můžete zahrát bowling nebo squash. Nachází se tu ovšem také fitness.

Koupání Pískovna Píšťány – odkaz na trasu zde

Koupání se nachází přibližně tři kilometry od Litoměřic a z Třebenic je nejlepší dojet na místo autem. Parkování je zajištěno, vstupné zdarma. V areálu se nachází pláž, restaurace a kotviště pro lodě. Možností je pronajmout si jachtu, loď nebo šlapadlo. Pískovna je přírodní koupaliště a je tvořena řadou menších ostrůvku, na kterých místní jachtaři kotví a u kterých se koupou.

Městské kino Litoměřice – odkaz na trasu zde

Kino je v Litoměřicích vzdáleno deset minut chůzí z Mírového náměstí v centru. Pro vyplnění večerů je kino vynikající volbou. Toto kino Vás dokáže zaujmout svou dobovou výzdobou i nabídkou filmů. My doporučujeme propojit kino s návštěvou vinného sklípku na Mírovém náměstí. Ve večerních hodinách je náměstí velice nádherně osvětleno a určitě stojí za prohlídku právě po nějakém filmu. Kromě kina se ve městě nachází také divadlo nebo dům kultury.

Otevřené koupaliště Lovosice – odkaz na trasu zde

V horkých letních dnech je koupaliště v Lovosicích skvělým způsobem osvěžení a relaxace. Koupaliště se nachází v blízkosti řeky Labe kousek od centra. Koupaliště patří mezi ty menší, i když nově zrekonstruované. V areálu se nachází vodní skluzavka či různé atrakce pro děti. Pro náročnější osoby doporučujeme koupaliště v Litoměřicích, které svoji rozlohou i výbavou Lovosice daleko předčí.

Krytý plavecký bazén Lovosice – odkaz na trasu zde

Plavecký bazén slouží pro relaxaci či odreagování od všedních starostí. Je menší, i když moderně zařízen a pro klidné plavání jistě postačí.

Oblastní muzeum v Litoměřicích – odkaz na trasu zde

Muzeum leží na Mírovém náměstí v centru Litoměřic. Expozice je rozdělena na stálou a obměňovanou. Ze stálé se tu nacházejí informace o geologickém vývoji, dějin okresu Litoměřic ve starověku i středověku a během baroka do roku 1945. Součástí expozice jsou také tradiční řemesla, které jsou typická pro Litoměřice.

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích – odkaz na trasu zde

Galerie leží v postranní uličce Michalská, která vede z Mírového náměstí. Stejně jako v muzeu se expozice dělí na stálou a obměňovanou. Z té stálé stojí za zmínění sbírka starého a barokního umění. Zajímavé je v galerii navštívit také sbírku naivního umění, které návštěvníka dokáže jistě zaujmout. Z obměňované expozice je nutné navštívit webové stránky galerie, neboť jsou expozice vystavovány přibližně měsíc nebo dva.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow