Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Výlety za přírodou Ubytování U Meruněk
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Národní přírodní památka Borečský vrch - odkaz na trasu zde

Vrch Boreč nebo také Borečský vrch je kopec nacházející se přibližně 6 kilometrů severozápadně od Lovosic. Z Třebenic se tam můžete dostat autem za přibližně 20 minut nebo pěšky po turistické trase z Košťálova za dvě hodiny. Borečský vrch je v Českém středohoří raritou. Jedná se o vrch, kde v zimě uvidíte růst květiny. Květiny rostou v mnoha puklinách, které se nacházejí na vrcholu. Z vnitřku hory totiž na povrch proudí teplý vzduch, který ohřívá přírodu kolem puklin. Jedná se o opravdu zajímavý úkaz. Doporučujeme Boreč navštívit hlavně v zimě a při vysokých mrazech. Jen tehdy se dá příroda opravdu zachytit a při vysokých mrazech proudí z puklin také pára, která je nádherně vidět.

 

 

Národní přírodní rezervace Milešovka - odkaz na trasu zde

Milešovka je nejvyššího hora Českého středohoří, která se od Třebenic nachází přibližně 15 minut jízdy autem. Výška je stanovena na 837 metrů nad mořem. Hora je obehnána hustými lesy spolu se skalnatými útvary. Oblast je považována za nejdrsnější v Čechách, co podnebí se týče. Výstup na Milešovku je náročný a výlet doporučujeme jako celodenní výlet. Na vrcholu se pak návštěvníci mohou občerstvit v chatě nebo kamenném bufetu. Výhled z Milešovky je nádherný a určitě stojí za to.

Sutomský vrch - odkaz na trasu zde

Sutomský vrch není nikterak známý kopec v Českém středohoří. Výhledem z něj se ovšem můžete kochat velice dlouho. Na vrcholu chybí stromy, proto je možné zahlédnout místní čedičové vrcholy v čele s Košťálovém, Oltáříkem, Milešovkou a dalšími. Sutomský vrch je od Třebenic vzdálen přibližně hodinu pěšky a je skvělým nápadem na výlet. Pokud se vydáte z Třebenic, je možné kombinovat Sutomský vrch s Košťálovem, neboť se nacházejí blízko sebe.

Přírodní rezervace Březina - odkaz na trasu zde

Přírodní rezervace se nachází mezi obcí Milešov a Kostomlaty pod Milešovem. Oblast je krásně dostupná autem za 20 minut nebo na kole, kdy cesta trvá o trošku déle. Přírodní rezervace je protkaná spoustou turistických tras, které Vás povedou kolem skalních útvarů, rybníků, rašelinišť a hustých lesů. V rezervaci se nachází také spousta vrcholů, které čekají jen na pokoření. Pro nás je rezervace nezajímavější na podzim, kdy se v lesích skýtá mnoho hub.

Opárenské údolí - odkaz na trasu zde

Údolí se nachází severně od města Lovosice pod svahem vrcholu Lovoš. Svou přírodní krásou a příjemným chladným prostředím stojí za návštěvu nejvíce v letních měsících. Do údolí je možné se dostat mnoha způsoby – autem, vlakem, pěšky i na kole. Pro nás je nejkrásnější výlet na kole a to ze směru od Velemína, který je vzdálen hodinu na kole z Třebenic. Trasa z Velemína do Lovosic vede výhradně z kopce a je dobrým odpočinkem. Přibližně v polovině Oparenského údolí můžete narazit na Černodolský mlýn, který je opředen spoustou tajemství. Zastavit se tu můžete na pivo nebo výborný jablečný štrúdl.