Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Mlsání Ubytování U Meruněk
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Čokolaterie v Třebenicích

Čokolaterie v Třebenicích je místem, které Vás okouzlí, jen když ho uvidíte. Svým zákazníkům nabízí nepřeberné množství čokoládových dobrot, jako jsou fondue, čokoládové lanýže, drcené kakaové boby či dorty. Všechny tyto výrobky si Čokolaterie vyrábí sama ve svých prostorách. My doporučujeme čerstvou čokoládu v kombinaci s nabízeným kořením jako je chilli nebo muškát. Další dobrotou je poctivá zmrzlina, na které nesmí chybět ovocná nebo čokoládová poleva.

Vinotéka 1496 v Třebenicích

Vinotéka se nachází v centru města Třebenice a nabízí svým návštěvníkům nepřebernou nabídku vín (rozlívaných i ve skle) ale i lahůdek.  Okres Litoměřice je specifický svou produkcí a distribucí vín. Zjistit, jak lahodná vína od Litoměřic vlastně jsou, můžete zrovna v této vinotéce. My doporučujeme Tramín.

Velké Žernoseky – vinný sklep – odkaz na trasu zde

Vinařství se nachází v obci Velké Žernoseky, které je výrobou vína vyhlášené. V rámci vinařství můžete navštívit historické sklepy nebo se účastnit řízených ochutnávek domácích vín. Do Velkých Žernosek se můžete vydat autem přes Litoměřice nebo přívozem z okraje města Lovosice. Zajímavou volbou je spojit výlet na kole s ochutnávkou v Žernosekách. K přívozu se z Třebenic dostanete na kole za dvě a půl hodiny. V rámci okresu Litoměřice se nacházejí vinné sklípky také v Litoměřicích, Malých Žernosekách či v Roudnici nad Labem.

Restaurace Kocourov – odkaz na trasu zde

Restaurace se nachází asi 8 kilometrů ve stejnojmenné vesnici. Návštěvu restaurace doporučujeme v rámci výletu na kole do Milešova. Těšit se můžete na vynikající nabídku pokrmů a dobrého pivo Kocour z Vansdorfského minipivovaru.

Kavárna Káva s párou – odkaz na trasu zde 

Káva s párou je kavárna a cukrárna nacházející se v Litoměřicích přibližně 10 minut chůze od centra. Kavárna je vybudována v prostorách bývalého nádraží, ve které na Vás dýchne atmosféra prvorepublikové železnice. Z nabídky si můžete vybrat nepřeberné množství výběrové kávy, zákusků nebo lahůdek, které Vám naservíruje velmi příjemná obsluha. V areálu se nachází také model železnice s dominantami Litoměřic.

 

Biskupský pivovar U Sv. Štěpána – odkaz na trasu zde

Biskupský pivovar nacházející se v Litoměřicích je z Třebenic vzdálen přibližně 20 minut jízdy autem. Pivovar byl vybudován v roce 2015 ve spolupráci s Biskupstvím litoměřickým. Pivovar má za cíl navázat na tradici

pivovarnictví v církevních domech. Proto se z nabídky můžete těšit na pestrou nabídku piva ale i skvělých jídel. My doporučujeme BBQ Žebra. Součástí pivovaru je také hostel.

 

Restaurace Konírna Libochovice – odkaz na trasu zde 

Skvělá restaurace s vynikajícím a levným obědem Vás okouzlí v centru Libochovic. Nabízí klasická česká jídla a každý pátek tzv. Vánoce, kdy si můžete objednat smažený řízek s bramborovým salátem. Porce jsou veliké a určitě Konírnu navštivte.

 

Restaurace Pamplona Libochovice – odkaz na trasu zde

Majitelka podniku paní Bauerová je restauratérkou roku 2015. Nabízí zážitková jídelní menu především z lokálních surovin. Dámy a sportovci jistě uvítají tzv. fitness menu, které je typické nízkým obsahem kalorií a zdravými surovinami.