Ubytování U Meruněk

Ubytování České středohoří Třebenice

České středohoří ubytování u Meruněk

Cyklistické výlety Ubytování U Meruněk
Ubytování U Meruněk Třebenice v Českém středohoří

Kolem Hazmburku až do Libochovic – odkaz na trasu zde

Cesta z Třebenic do Libochovic Vám zabere přibližně hodinu cesty. Vybrat si můžete dvě cesty a to, zda pojedete přes obec Klapý, která se nachází přímo pod Hazmburkem nebo trasou přes Sedlec a Slatinu. Cesta přes Klapý je určitě kratší a dle našeho názoru méně náročná. Cesta ale vede přes frekventovanou silnici, po které často jezdí auta. Bezpečnější a stejně krásná se nám tedy jeví trasa přes Úpohlavy, Sedlec, Slatinu až do Libochovic. Trasa vede také po silnici ovšem méně frekventované. Navíc si užijete Hazmburk z jiného úhlu pohledu, než se všem naskýtá.

hazmburk

Do vinného sklípku Velké Žernoseky – odkaz na trasu zde 

Trasa na kolech trvá k přívozu, který Vás zaveze do Velkých Žernosek přibližně dvě hodiny a měří  14 kilometrů. Trasa vede přes Jenčice, Boreč, Režný Újezd, Struženku, Oparno a Malé Žernoseky. Z Třebenic je cesta zprvu náročná, neboť Vás čeká stoupání až na cyklostezku, která se nachází pod Košťálovem. Poté se však můžete nechat unášet snadnou jízdou po rovince či méně z kopce, která Vás po zavede do skryté obce Boreč. Z Borče se napojíte na silnici, která po chvilce končí v Režném Újezdu. Silnice je využívána jen minimálně a proto na auta narazíte jen výjimečně. Z Režného újezdu se dále vydáte po silnici dále přes Struženku, podjedete pod dálnicí a po pár metrech vjedete do obce Oparno. Do Oparenského údolí vjedete u Černodolského Mlýnu, který Vám může posloužit jako občerstvovací stanice. Po pár minutách jízdy vyjedete v obci Malé Žernoseky, ze které se přes hlavní silnici, která vede na Ústí nad Labem, dostanete až k přívozu do Velkých Žernosek. Cestu zpět můžete absolvovat stejnou trasou či jinou přes Lovosice, Sulejovice, Čížkovice až do Třebenic.

Přes CHKO České středohoří do Kostomlat pod Milešovkou – odkaz na trasu zde

Tuto trasu shledáváme jako nejkrásnější z uvedených. Délka trasy je přibližně 16 kilometrů a trvat by Vám měla dvě a půl hodiny. Cesta vede po málo frekventovaných silnicích a cyklotrasách. ceske stredohoriDo Kostomlat pod Milešovkou projedete obcí Teplá, Vlastislav, Mrsklesy, Lipá a Medvědice. Cesta není  náročná. Připraví si pro Vás mírné stoupání ale i sjezdy. V Medvědicích, které leží poblíž obce Kocourov, kde doporučujeme zastávku na občerstvení, je to už do Kostomlat kousek. Trasa vede po cyklostezce hustými lesy, skalnatými útesy a mokřinami. V Kostomlatech pod Milešovkou poté můžete navštívit místní hrad. Cesta zpět vede stejnou trasou nebo i jinou. Záleží jen na Vás. Místní prostředí Vám naskýtá nespočet možností kudy se vydat a co všechno zažít.

Do Oparenského údolí – odkaz na trasu zde

Na kole do Oparenského údolí vedou dvě trasy. První popis trasy je zmíněn již v návodu na cestu do Velkých Žernosek. Druhý způsob vede zprvu stejnou cestou a to do kopce kolem Jenčic až pod zříceninu hradu Košťálov. Zde se napojíte na cyklostezku vedoucí na Sutom. Cesta nejprve vede po rovince a poté mírně z kopce. V Sutomy se dostanete na silnici a projedete kolem kostela, který se nachází na vrcholu obce. Dále Vás silnice povede z kopce, pokud pojedete pořád rovně tak obcí Březno až do Velemína. Zde je nutné být obzvlášť obezřetný, neboť Velemín vede hlavní silnici do Teplic. Podél silnice však vedou chodníky a jsou zde i přechody, po kterých se musíte dostat na druhou stranu silnice. Velemín neprojedete celý a u Motorestu, který se podél hlavní silnice nachází, zahnete vpravo a poté hned zase vpravo. Po pár minutách jízdy zahnete do poslední ulice, která se ve Velemíně nachází (ulice je před železničním přejezdem). Tato ulice Vás poté navede až do Oparenského údolí, které je opravdu radost si prohlédnout. Oproti první cestě do Oparenského údolí je tato trasa delší a údolí si projedete opravdu celé. Cesta zpět vede dvěma směry. Jedním směrem kolem Černodolského mlýna, který je v prostřední části údolí a druhým přes Lovosice.

Možností, kam se u nás vydat na kola, je opravdu hodně. My Vám přinášíme jen ty nejzajímavější.